خانه / اخبار / تیتر خبر جدید: پارلمان انگلیس جلسه دو روزه بررسی «برگزیت» را آغاز کرد

تیتر خبر جدید: پارلمان انگلیس جلسه دو روزه بررسی «برگزیت» را آغاز کرد


پارلمان انگلیس

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، «دیوید دِیویس» (David Davis) وزیر برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) امروز و پس از آغاز نشست پارلمان برای بررسی آغاز این فرآیند، ابراز امیدواری کرد که بحث و بررسی های مرتبط با برگزیت به خوبی ادامه پیدا کرده و به نتیجه مطلوبی برسد.

بر این اساس، بررسی شروع فرآیند برگزیت که از امروز در پارلمان این کشور آغاز گردید، قرار است تا روز پنجشنبه این هفته ادامه داشته و در نهایت به نتیجه گیری منتهی گردد.

لازم به ذکر است، دیوان عالی انگلیس چندی پیش با صدور دستوری، آغاز برگزیت را به رأی نمایندگان مردم در مجلس عوام منوط کرده بود و لذا دولت «ترزا می» بدون کسب آراء نمایندگان، دیگر نمی تواند به فعال سازی ماده ۵۰ معاهده لیسبون بپردازد.

لازم به ذکر است، مردم انگلیس در ۲۳ ژوئن سال جاری میلادی با شرکت در یک همه پرسی به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند؛ اما تا کنون فرایند خروج که لازمه آن به جریان انداختن ماده ۵۰ معاهده لیسبون است، شروع نشده بود.

این در حالیست که پیشتر قرار بود این اقدام تا پیش از پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ آغاز شود.

جدیدترین اخبار اجتماعی در مکس ۸۸ مطالعه نمایید. مکس ۸۸ ارائه دهنده تازه ترین ها و جدیدترین سرتیتر اخبار روز ایران و جهان . ارائه دهنده مهمترین اخبار روز. جهت مطالعه ۱۳۹۵-۱۱-۱۲

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *