خانه / اخبار / تیتر خبر جدید: محاصره تلعفر/نبرد در شمال شرق شهر موصل

تیتر خبر جدید: محاصره تلعفر/نبرد در شمال شرق شهر موصل


ادامه عملیات موصل‎

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، منابع وابسته به حشدالشعبی عراق بیان کردند: نیروهای مردمی عراق بر جاده میان فرودگاه تلعفر و مرکز ناحیه تلعفر مسلط شده اند.

این منابع بیان کردند: نیروها از جنوب و غرب، تلعفر را محاصره کرده اند.

در همین حال جواد الطلیباوی سخنگوی عصاب اهل الحق عراق گفت: نیروهای عراقی بر ماده نیترات آمونیاک با قابلیت انفجار بالا در  فرودگاه تلعفر دست یافته اند. این ماده مشابه آنچه در انفجار تروریستی منطقه الکراده در ژوئن گذشته به کار گرفته شد، است.

کریم النوری سخنگوی حشدالشعبی عراق نیز اعلام کرد: نیروهای حشدالشعبی از سه محور در حال پیشروی هستند و بر مناطق واقع در اطراف فرودگاه تلعفر مسلط هستند.

وی افزود: داعش مقاومت می کند و خودروهای بمبگذاری به سوی نیروهای حشدالشعبی می فرستند. درگیری ها ادامه دارد و طی ساعات آینده کار را تمام خواهیم کرد. ما موفق به قطع جاده موصل به الرقه شدیم و نیروهای ما به طور کامل بر این جاده مسلط هستند ما به دنبال بازپس گیری همه مناطقی هستیم که داعش آنها را اشغال کرده است. داعشی ها برج فرودگاه را به طور کامل تخریب کرده اند.

در همین حال عبدالوهاب الساعدی فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق گفت: نیروهای ما بر کوی الزهراء مسلط هستند و در حال پیشروی به سوی کوی التحریر هستند. نیروها آماده آزاد سازی کوی التحریر  در شمال شرق شهر موصل مرکز استان نینوا طی ساعات آینده هستند.

از سوی دیگر کتائب حزب الله عراق از رصد هواپیمای ترکیه ای بر فراز یگانهای شرکت کننده در غرب موصل و مقابله با آن هواپیما خبر داد.

منابع وابسته به حشدالشعبی عراق از پیشروی نیروهای عراقی به سوی روستای الزریفی در جنوب غرب تلعفر خبر دادند.

عبدالامیر یارالله فرمانده عملیات نینوا ما داریم می آییم اعلام کرد: نیروهای لشگر نهم زرهی موفق به آزاد سازی روستای تل واعی در شمال الزاب در محور جنوبی شهر موصل و اهتزاز پرچم عراق بر بالای آن شدند.

وی افزود: در جریان این عملیات تلفات و خسارات سنگینی به تروریستهای داعش وارد شد.

منابع عراقی اعلام کردند: نیروهای لشگر نهم زرهی ارتش عراق موفق به آزاد سازی یک روستای دیگر در جریان عملیات آزاد سازی موصل شدند.

نیروهای عراقی روستای عمرکان در شمال منطقه باستانی نمرود در محور جنوبی موصل را از لوث داعش آزاد کردند و پرچم عراق را برای بالای ساختمانهای آن به اهتزار درآوردند.

از سوی دیگر هادی العامری دبیر کل سازمان بدر اعلام کرد: نیروهای حشدالشعبی از فرودگاه تلعفر به عنوان سکویی برای آزاد سازی مناطق تحت اشغال داعش در مرزهای عراق با سوریه شامل القیروان، العدنانیه، القحطانیه، الوردیه و البعاج بهره خواهند برد.

همزمان منابع وابسته به حشدالشعبی عراق از ادامه پیشروی های نیروهای عراقی به سوی تلعفر خبر دادند و افزودند: نیروهای بسیج مردمی به یک شبکه تونل داعش در اطراف فرودگاه تلعفر در استان نینوا دست یافته اند.

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *