خانه / اخبار / افزایش ۶۰درصدی زمین لرزه های ایران در سال ۹۶

افزایش ۶۰درصدی زمین لرزه های ایران در سال ۹۶


خسارت به زلزله سرپلذهاب

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین‌لرزه‌ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند. علاوه بر افزایش رخداد زمین‌لرزه‌های متوسط و بزرگ که پس‌لرزه‌های فراوانی به همراه داشتند، افزایش ایستگاه‌های لرزه‌نگاری در سال‌های اخیر نیز باعث ثبت زمین‌لرزه‌های کوچک‌تر و به تبع آن افزایش آمار زمین‌لرزه‌های ثبت شده، بوده است.

در سال ۱۳۹۶ تعداد ۳۲۳ زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها تاریخ ۲۱/‏۰۸/‏۹۶‬ با بزرگی ۷.۳ حوالی ازگله – سرپل ذهاب واقع در استان کرمانشاه رخ داده و باعث خسارت‌های جانی و مالی هموطنان عزیز کرمانشاهی شد.

از لحاظ آماری، ۱۰۰ زمین‌لرزه دارای بزرگای کوچک‌تر از ۱، تعداد ۶۹۷۳ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۱ و ۲، تعداد ۸۸۷۶ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۲ و ۳، تعداد ۲۰۸۹ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۳و۴ و تعداد ۲۸۶ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۴ و ۵، تعداد ۳۲ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۵ و ۶، تعداد ۴ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۶ و ۷ و یک زمین‌لرزه نیز با بزرگای ۷.۳ بوده است.

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *